Bezpłatne zajęcia WAKE 8 i 9.08 w godz. 9.00-14.00

Lato z Motorowodniakami

Trwa „Lato z Motorowodniakami”, czyli projekt w ramach którego przeprowadzamy bezpłatne zajęcia z nauki pływania na nartach wodnych i wakeboardzie. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki i środkom z programu „Sportowe Wakacje +” udało nam się zaplanować cztery nowe lokalizacje. W sierpniu zapraszamy do: Szczecina, Sosnowca, Sokółki i na podkrakowski zalew na Piaskach.

„Lato z Motorowodniakami” to projekt, poprzez który zachęcamy najmłodszych (najczęściej są to dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości)  do aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą i zdrowego trybu życia. „Lato z Motorowodniakami” pełni też nie mniej ważną funkcję edukacyjną, bo przecież z wodą nie ma żartów. Trzeci istotny aspekt, to zaszczepianie pasji do narciarstwa wodnego i wakeboardingu. Z czasem może się ona przecież przerodzić z czystej rekreacji w profesjonalne uprawianie dyscyplin, które prowadzi Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Takie historie też mamy już za sobą, bo „Lato z Motorowodniakami” doprowadziło kilka osób nawet do medali mistrzostw Polski i mistrzostw Europy.

W tym sezonie letnim nasi instruktorzy przy wsparciu klubów zrzeszonych w PZMWiNW zrealizowali już zajęcia w Rzeczycach (jezioro Dzierżno Duże), Przyjezierzu (jezioro Ostrowskie) oraz Mielnicy Dużej (jezioro Gopło).

Z zaplanowanych wcześniej lokalizacji mamy jeszcze zajęcia w w dniach 3-4 sierpnia w WOSiR Szelment pod Suwałkami.

Dzięki pozyskaniu środków z rządowego programu „Sportowe Wakacje +” zajęcia odbędą się jeszcze w czterech miejscach. Poznajcie nowe terminy i lokalizacje:

8-9 sierpnia: WAKEPARK SZCZECIN – kąpielisko miejskie Głębokie w Szczecinie

13-14 sierpnia: WAKE ZONE STAWIKI – staw Stawiki w Sosnowcu 

20-21 sierpnia: Kąpielisko nad Zalewem Sokólskim w Sokółce

29-30 sierpnia: WAKEPARK KRAKÓW – Zalew na Piaskach, Cholerzyn k. Krakowa

Autorski projekt PZMWiNW „Lato z Motorowodniakami” wystartował w 2015 roku. Od tego czasu realizowany jest nieprzerwanie w każdym kolejnym sezonie. Nie byłoby go bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki, klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego oraz samorządów lokalnych, które pomagają w komunikacji i logistyce kolejnych weekendów z bezpłatnymi zajęciami dla dzieci, podczas których każdy chętny może rozpocząć swoją przygodę na wodzie z narciarstwem wodnym i wakeboardingiem.

Prosimy zgłaszać swoje dzieci i młodzież na mail biuro@wakeparkszczecin.pl , zgłoszenia przyjmujemy do północy 6 sierpnia.

Trenujemy od 9 do 14 w dniach 8 i 9.08.

NIE REZERWUJEMY NA KONKRETNE GODZINY